reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Kıbrıs

YEREL SEÇİME DOĞRU… CTP DEĞİRMENLİK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI KARAVEZİRLER GÜNDÜZ BAKIM MERKEZİ’Nİ ZİYARET ETTİ

“HİZMETİ AYAKLARINA GÖTÜRECEĞİZ”

CTP Değirmenlik Belediyesi Başkan adayı Ali Karavezirler ve Belediye Meclis Üyeliği adayları, Değirmenlik Belediyesi Gündüz Bakım Merkezi’ni ziyaret etti.
Karavezirler, merkezin yaşlılar için çok önemli bir yatırım olduğunu belirtti.
CTP Basın Bürosu’nun haberine göre Karavezirler, 24 Haziran sonrasında da bu merkezin çalışmalarını yoğunlaştırarak sadece buraya gidenlerin belediye hizmetlerinden faydalanmayacağını, evinden çıkamayan bu bölgedeki tüm yaşlı ve engelli bireylere ulaşmak için el birliğiyle çalışma yapılacağını vurguladı.
Karavezirler, “Önümüzdeki dönemde Sağlık Bakanlığı ile yapılacak protokol çerçevesinde Gündüz Bakım Merkezi’mizin öncülüğünde, belediye sınırları içerisinde 65 yaş üstü olan ve bakıma muhtaç insanlarımız belediyece evlerinden alınarak Değirmenlik Sağlık Ocağı’na getirilecek, burada tedavileri ve muayeneleri yapılacak. Hizmeti ayaklarına götüreceğiz” dedi.
Halihazırda Değirmenlik Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Değirmenlik Sağlık Ocağı’nın 16 köye, 15 bin nüfusa hizmet ettiğini ifade eden Karavezirler, ilk etapta Değirmenlik Sağlık Ocağı’nın binasının tamir, tadilat ve boya işlerinin yapılacağını ve çağdaş bir görünüm kazandırılacağını kaydetti.
SAĞLIK OCAĞINA MİNİ LABORATUVAR
Bölgedeki bir diğer büyük eksikliği de dile getiren Ali Karavezirler, “Değirmenlik Sağlık Ocağı bünyesinde mini bir laboratuvar kurularak küçük çapta tahlillerin yapılabilmesi için bakanlıkla istişare edeceğiz” diye konuştu.
Sağlık ocağının daha iyi ve daha etkin hizmet verebilmesi ve vatandaşın kendi bölgesinde daha iyi sağlık hizmeti alabilmesi için doktor sayısının da artırılması gerektiğini kaydeden Karavezirler, Sağlık Bakanlığı’yla istişare edilerek, iç hastalıkları uzmanı, diş hekimi, çocuk sağlığı ve kadın doğum uzmanı gibi en temel doktor ihtiyaçlarının bölgeye kazandırılması için çalışılacaklarını söyledi.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı