reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Teknoloji

WhatsApp fotoğraf ve videolarınızı galeriden gizleyebilirsiniz

WhatsApp, yeni yayınladığı Medya Görünürlüğü adlı özellikle WhatsApp'tan paylaşılan fotoğraf ve videoların cihaz galerisinden gizlenmesine olanak sağlıyor

WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme gönderdi ve 2.18.159 sürümüne ulaştı. Peki bu güncellemeyle WhatsApp‘a hangi özellikler eklendi?

WhatsApp, paylaşılan medyanın görünürlüğünü seçmenize izin veren yeni bir özelliği uygulamaya ekledi. Medya Görünürlüğü adlı özellikle WhatsApp’tan paylaşılan fotoğraf ve videoları cihaz galerisinden gizleyebilirsiniz. Medya Görünürlüğü adlı seçeneği WhatsApp Ayarları’ndan (Veri ve Depolama Kullanımı) değiştirebilirsiniz. Özellik henüz sizde yoksa Play Store’a girerek uygulamanın 2.18.159 sürümüne güncellenip güncellenmediğini kontrol edin. Hala olmadıysa bir sonraki beta güncellemesini beklemek zorundasınız.

Bunun dışında WhatsApp, Android uygulamasına iOS uygulamasındakine benzer iki yeni kısayol ekledi. “Yeni kişi” adlı seçenekle cihaza yeni bir numara kaydedebilir, “Yeni grup” adlı seçenekle de yeni bir WhatsApp grubu oluşturabilirsiniz.

Yeni özellikler şimdilik test aşamasında olup ilerleyen zamanlarda tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı