Reklam

Video skandalında zanlı avukatından açıklama

Ersan Saner’in cinsel içeriğe sahip videosunun çekimi ve yayınlamasıyla ilgili yapılan soruşturma kapsamında tutuklanan zanlılardan Muhittin Özsağlam’ın avukatı Hasan Yücelen bir açıklama yaptı.

Reklam
Video skandalında zanlı avukatından açıklama
29 Ekim 2021 - 14:21
Reklam
Ersan Saner’in cinsel içeriğe sahip videosunun çekimi ve yayınlamasıyla ilgili yapılan soruşturma kapsamında tutuklanan zanlılardan M. Ö.’nün avukatı Hasan Yücelen bir açıklama yaptı.

Müvekkilinin tutukluluk gerekçesinin söz konusu videoda görünen kadının ifadelerinden kaynaklandığını belirten Yücelen, şu açıklamada bulundu:

“Ülke gündemini yakından ilgilendiren ve müvekkilim M. Ö.'nün içerisine dahil edildiği mesele ile ilgili kamuoyunun gerçekleri bilmesi açısından bu açıklamayı yapıyorum. Müvekkilim verdiği ifade ile bu meseledeki tüm suçlamaları kabul etmediğini ve suçlamaları ret ettiğini belirtmek isterim. Meselenin zanlılarına 7 gün daha tutukluluk verilerek uzatılmasının yegane sebebi, zanlı 1 konumunda bulunan bayanın kendine ait bir telefonu yere gömerken çekilmiş videosunun kendi telefonu içerisinde çıkmasıdır ve yine zanlı 1 konumunda bulunan bayanın çevresinde bulunan gerek arkadaş, gerekse akraba olan kişilerle yapmış olduğu Watsaap yazışmalarında ve/veya konuşmalarında meseleye konu bu video ve/veya görüntüler ile ilgili beyanlar yapmasıdır. Dünkü duruşmada müvekkilim M. Ö. ile ilgili her hangi bir yeni gelişme ortaya çıkmış değildir. Bu meselenin hiç bir ifadesinde müvekkilimin bu görüntüyü gördüğüne veya bunu ele geçirdiğine veya bu görüntünün kendisine verildiğine dair ne bir ifade mevcuttur, nede her hangi bir kamera görüntüsü. Şu anda alınan 7 günlük tutukluluk tamamen Zanlı 1 konumunda olan bayanın çevresinde yoğunlaşmakta ve bu video ile ilgili geçmiş dönemde başkaları ile bu video ve/veya görüntüler konusunda Watsaap üzerinden yaptığı konuşmaların ortaya çıkması ile bunun araştırılması  ile ilgili olduğunu belirtmek isterim. Her meselede tutuklanan tüm kişiler suçlu değildir ve herkesin yargılanınıncaya kadar masum olduğunun unutulmaması prensibi ile bu açıklamayı yapma gereği duyduğumu  belirtmek isterim."
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum