reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Gündem

Trafik Magandaları Tahliye Edildi

İstanbul Pendik‘te içerisinde hamile bir kadının olduğu araca saldıran iki şahıs ilk kez hakim karşısına çıktı. Pişman olduklarını söyleyen Hüseyin ve Hasan Sel kardeşleri mahkeme tahliye etti.

Baklavacılık yapan iki zanlı, bugün ilk kez hakim karşısına çıktı.

Anadolu 59. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki ilk duruşmaya, tutuklu sanıklar Hasan ve Hüseyin Sel ile avukatları katıldı. Duruşmada, Yunus Emre Bahçıvan, hamile eşi Ayfer Bahçıvan ve avukatı da hazır bulundu.

İki kardeş mahkemedeki ilk ifadesinde üzgün ve pişman olduklarını söyledi. Hasta olan annelerinin yanına gittiklerini söyleyen Sel kardeşler bu nedenle gergin olduklarını iddia etti. 

Haklarını Helal Etmediler

Yunus Emre Bahçıvan ve hamile eşi Ayfer Bahçıvan ise ifadelerinde henüz doğmamış çocuklarının ve kendilerinin haklarını helal etmediklerini söyledi. 

20 Yıl Hapisleri İsteniyordu Tahliye Oldular

Zanlılar “kara ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma”, “mala zarar verme” ve “cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 20’şer yıl hapis istemiyle yargılanıyor.

Mahkeme, olaya ilişkin delillerin güvence altına alındığı ve sanıkların kaçma ihtimalinin bulunmadığı gerekçesiyle, Hasan ve Hüseyin Sel’in tahliyelerine karar verdi. Sanıklar hakkında yurtdışına çıkış yasağı uygulanacak.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı