reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Teknoloji

Telegram: Apple tüm güncellemeleri engelledi!

Daha önce sizlere Rusya‘nın Telegram‘ı engellemek için Apple ile görüştüğü bilgisini aktarmıştık. Telegram, geçtiğimiz aylarda açılan bir dava sonucu kendi ülkesi Rusya’da yasaklanmıştı. Uygulamanın CEO‘su Pavel Durov, yeni yaptığı açıklamada, Apple‘ın Rusyahükümetinin bu yasak kararından sonra uygulamanın dünya genelinde güncellemelerini durdurduğunu iddia etti.

Telegram Rus devlet güvenlik hizmetlerinin kullanıcı mesajlarına erişmesine izin vermeyi reddettiği için bazı sorunlar yaşamıştı.

Bunun üzerine hükümet mesaj servisinin, 16 kişinin öldüğü bombalı saldırının planlanmasında kullanıldığı gerekçesi ile açılan dava sonrası Rusya genelinde yasaklanmıştı.

Rusya’da uygulamanın sadece %7 kullanıcısı olduğunu ifade eden CEO, tüm dünyayı etkileyen bu durdurma sebebiyle Apple‘a biraz sinirli. En yakın zamanda bu kararı sonlandırmasını isteyen Durov, tüm kullanıcılarından özür dileyerek konuşmasını sonlandırdı. Bakalım Apple, bu konuda ilerleyen günlerde bir adım atacak mı bekleyip göreceğiz.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı