Reklam

Sucuoğlu: Adaylık düşünen arkadaşlar aday olmayacağım dedikodusunu yayıyor

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Faiz Sucuoğlu, UBP Kurultayına ilişkin yapmış olduğu açıklamalar kapsamında, yoğun bir şekilde çalıştıklarını, arkadan gelen haberlerin de oldukça olumlu olduğunu ifade etti.

Reklam
Sucuoğlu: Adaylık düşünen arkadaşlar aday olmayacağım dedikodusunu yayıyor
16 Haziran 2021 - 17:18
Reklam

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Faiz Sucuoğlu, UBP Kurultayına ilişkin yapmış olduğu açıklamalar kapsamında, yoğun bir şekilde çalıştıklarını, arkadan gelen haberlerin de oldukça olumlu olduğunu ifade etti.

“Bana göre halk büyük oranda karar verdi” diyen Sucuoğlu, “Belki son süreçte yüzde 5’lik oynama olabilir. Kimin ne olduğunu herkes biliyor. Herkes, herkesin geçmişini çok iyi biliyor. Kıbrıs küçük yer… Benim gördüğüm, gittiğim her yerde insanlar kararlarını vermiş durumda” şeklinde konuştu.
 

“ANKETİN EN GÜZELİ GEZERKEN GÖRDÜKLERİNDİR”

Henüz anket yaptırmaya başlamadığını da belirten Sucuoğlu, “Anketin en güzeli gezerken gördüklerindir. Bizim insanımız öyle bir duruma geldi ki anketlere bile kendi içerisindekileri söylemiyor. Kişiye özel ve kendine yaptıracaksın” ifadelerini kullandı.
 

“VARSA BİR ŞEY HALKIN ÖNÜNE ÇIKIP SÖYLESİNLER”

‘Faiz Bey aday olmayacak’ şeklinde dedikoduların da yayıldığına dikkat çeken Faiz Sucuoğlu, şöyle devam etti:

“Varsa bir şey, halkın önüne çıkıp söylesinler. Geçmişe yönelik hesap vermeyeceğim tek bir zerre yoktur. Adaylık düşünen bazı arkadaşlar, dedikodular yaymaya çalışıyor. Benim yaptığım ve söylediğim her şeyin şahidi vardır… UBP’nin sallandığı her dönem bu ülke de sallanıyor. Bırakın taşlar yerine otursun. Bırakın su aksın yolunu bulsun. Kendinize güvenmezseniz, başka yerlerden yardım almaya çalışırsanız, ayak oyunları yaparsanız bu üye sizi affetmez, bu üye partiye küser. Politikaya izin vermeyeceksiniz dostlarınızla aranızı bozsun. Bu sürece kendine güvenen arkadaşların girmesi lazım. ‘Aman böyle, aman şöyle’ rollere girildiği anda bu parti çok sıkıntılı bir sürece girer. Bu bir fırsattır.
 

TÜRKİYE’Yİ BEN HİÇBİR ŞEKİLDE MASAYA YATIRMAM

Faiz Bey aday olmazsa noktayı koyar. Bazıları Anavatanı her sıkıştıklarında kullanıyor. Anavatanımızı bırakın, yıpratmayın… Türkiye’yi ben hiçbir şekilde masaya yatırmam. Biz gelip geçiciyiz. Bu iki ülkenin arasındaki ilişkiler kardeşlik ilişkileridir.
 

NE PAHASINA OLURSA OLSUN ADAYIM

Dolayısıyla ben, ne pahasına olursa olsun adayım. Birisinin adamları, başka görevde olmasına rağmen ‘Faiz Bey aday olmayacak, boşuna desteklemeyin’ gibi haberler yayıyor. Tespit ettik kendisini…”
 

“KURULTAY, EYLÜL AYINDA OLSUN”

Başbakan ve UBP Genel Başkanı Ersan Saner’in, kurultay tarihi olarak, Ekim sonu birinci tur, ikinci turun ise Kasım ayında olacağını açıkladığını belirten Sucuoğlu, “Ekim ayının 1’inde Meclis açılıyor… Benim şahsi düşüncem, bir ay erkene çekelim; Kurultayı Eylül ayında bitirelim. Taşlar yerine oturmuş şekilde Meclis başlasın. Eylül ayının 15’i gibi yapalım kurultayı…” ifadelerini kullandı.
 

“İLERİDE ÜLKEYE ÇOK CİDDİ PROBLEM YAŞATACAKLARDIR”

Turizmin ve yükseköğrenimin pandemi nedeniyle çok büyük darbe aldığına da dikkat çeken Sucuoğlu, Türkiye’den gelen öğrencilerin geri döndüğünü fakat Afrika’dan ve Orta Doğu’dan öğrencilerin hâlâ ülkeye gelmeye devam ettiğini aktardı.

Sucuoğlu, “İleride ülkeye çok ciddi problem yaşatacaklardır” şeklinde konuşarak, “Londra’ya benzeyeceğiz… Nijeryalı öğrenci sayısı 12 bin civarıdır, başka ülkeleri de eklersek yaklaşık 15 bin civarı eder… Ancak bu öğrencileri bir şekilde kontrol etmemiz gerekiyor. Bu öğrenciler buraya okumak için geliyorsa, okulu bittiği an ülkesine geri dönmelidir. Bir kural getirmek zorundasın yoksa kontrolden çıkmak üzeredir… Bu konunun ırkçılıkla bir alakası yoktur. Ben bu ülkenin geleceğine baktığımda bu konuda sıkıntı yaşayacağımızı düşünüyorum…” dedi.
 

“KARA KAPILARINDA ANTİJEN TESTİ UYGULANSIN”

UBP’li vekil Sucuoğlu, Güney Kıbrıs’tan KKTC’ye gelecek olan turistlerin, PCR testi ücretlerinin oldukça pahalı olmasına da dikkat çekerek, “Sınırlarda PCR testi değil de antijen testi dediğimiz 3-5 Euro’luk testler yapılırsa, bu çok daha iyi olur” ifadelerini kullandı.

Sucuoğlu şunları kaydetti:

“Ekonomiye paralel bir şey yapmalıyız. Önerim şudur; iki tane işi yapan turiste PCR şartı koyuyorsan, 40 Euro para koyuyorlar. Güney’den niçin gelsinler? Benzin almaya geldiğinde de kurtarmaz kendisini. Sınırlarda PCR testi değil de antijen testi dediğimiz 3-5 Euro’luk testler çok daha iyi olur. Turiste dersen 40 Euro ver, gelmez. 5-10 dakika beklet turistleri, Güney Kıbrıs’ın albenisini arttırır. Akış yok, akmasa da damlar…”

 

“BU KOŞULLARDA, SENİN ELİNDE SİHİRLİ DEĞNEK Mİ VAR?”

Erken seçim tarihi tartışmaları hakkında da açıklamalarda bulunan Sucuoğlu, “Şu anda ülkenin ve ülke insanının seçim gailesi yok. Yaprağın zor kıpırdadığı durumda erken seçim koyduğumuz anda en az 2-3 ay öncesi bütün konsantrasyon seçime yüklenir. Şu anda bu ülke 4 aylık bir ölü yaprağın kıpırdamayacağı dönemi tolere edemez. Muhalefet, muhalefetliği yapıyor ancak bu koşullarda sizin elinizde sihirli değnek mi var? Ne yapacaksınız? Halkı ilgilendiren, seçim değil geçimdir, cebinde eriyen paradır” diye konuştu.


Kaynak: KP


Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum