reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Ekonomi

Sterlin, Dolar ve Euro yukarı yönlü

dolar/TL bugün sert yükselişle 4.14’e yaklaşarak tarihi zirvesini yeniledi. Euro/TL  ise aynı dakikalarda 5.10 TL’den el değiştiriyor.

Sterlin/TL ise   5,85-5,86 civarında güne başladı.  

Bankalararası piyasada dolar/TL 4,13’ün üzerinde işlem görüyor. Dolar dün 4,1394’le tüm zamanların en yükseğini görmüştü.

Euro/TL 5,11-5,12 bandında hareket ediyor. Euro dün 5,1166 ile tarihi zirvesini yenilemişti.  Sterlin/TL ise   5,85-5,86 civarında güne başladı.

Artan jeopolitik riskler, ABD yaptırımları sonrası Rus piyasalarında yaşanan sert kayıplar ve kendi iç riskleri nedeniyle TL dolar ve euro karşısında tarihi düşük seviyeleri görüyor.

Piyasalar bugün yurtiçinde açıklanacak olan cari açık verisini, jeopolitik gelişmeleri ve Rusya piyasalarındaki hareketleri izleyecek.

Suriye’de kimyasal silah kullanımı iddialarına ABD’nin tepki vereceğini açıklamasının askeri hareketlilik yaratacağı öngörülerinin jeopolitik endişeleri tetiklemesi ve ABD yaptırımları sonrası Rusya piyasalarında yaşanan sert kayıplara paralel ve kendi iç riskleri nedeniyle dolar/TL tarihi zirvesini yeniledi.

Küresel satış baskısının yanında yüksek cari açık ve yüksek enflasyona ilişkin endişelerle Türkiye piyasaları satış baskısından daha da kuvvetli etkileniyor.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı