reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Gündem

Serdar Denktaş, ‘desantralize federasyon’ örneğini verdi, ‘farklı model konuşalım’ dedi

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş, Türkiye’nin ‘federasyonun hiçbir modelini görüşmem’ şeklinde bir görüşü olmadığını belirterek, iki toplumlu, iki kesimli ‘federasyon’ sürecinin bittiğini ifade etti; Denktaş, ‘Desantralize federasyon’ örneğini vererek, “Farklı bir federasyon modeli konuşalım” dedi.

Kıbrıs Genç TV’de katıldığı bir programda açıklamalarda bulunan Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş, Türkiye tarafından ‘federasyon görüşmeyiz’ şeklinde yapılan açıklamaları değerlendirdi. Denktaş, iki toplumlu, iki kesimli federasyon süreci bittiğini belirterek, Türkiye’nin federasyonun diğer modelini ‘görüşmem’ diye bir görüşünün olmadığını dile getirdi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da açıklamalarından federasyon görüşmelerini dışlamadığını söyleyen Denktaş, “Masa halen daha kapanmadı” dedi.

Mevcut parametreler çerçevesinde Crans Montana’da tartışılan iki toplumlu federasyonun yürümeyeceğini ifade eden Denktaş, farklı bir federasyon modelini konuşmak gerektiğini aktardı.

Rum Lider Anastasiadis’in ortaya ‘desantralize federasyon’ modelini atıp, korkup geri çektiğini belirten Denktaş, “Desantralize federasyonu, merkezi açık bir federasyonu konuşalım, Mevcut parametrelere Rum tarafı uyum sağlayamıyor” ifadelerini kullandı.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı