reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Ekonomi

Sberbank Denizbank’a duygulu bir mektupla veda etti!

Denizbank'ı Dubaili Emirates NBD’ye 3.2 milyar dolar karşılığında satan Sberbank’ın Yönetim Kurulu Başkanı Herman Gref, Denizbank yönetimine ve çalışanlarına bir mektupla veda etti. DenizBank ve Sberbank birlikteliğinin Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkiler açısından da kilit rol oynadığının altını çizen Gref, "beraber harika bir altı sene geçirdik" ifadesini kullandı.

 

Denizbank’ı Dubaili Emirates NBD’ye 3.2 milyar dolar karşılığında satan Sberbank’ın Yönetim Kurulu Başkanı Herman Gref, Denizbank yönetimine ve çalışanlarına bir mektupla veda etti. DenizBank ve Sberbank birlikteliğinin Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkiler açısından da kilit rol oynadığının altını çizen Gref, “beraber harika bir altı sene geçirdik” ifadesini kullandı.

 

Gref’in Hakan Ateş’e gönderdiği mektup şöyle:

“Sevgili dostum Hakan Bey, DenizBank’taki değerli dostlarım;

Gönderdiğiniz mektup beni derinden duygulandırdı. Her yolun bir başlangıcı var elbette; fakat asıl önemli olan, başına yakışır bir sona varması.

Geriye dönüp baktığımda, altı yıl boyunca birlikte yürüdüğümüz yolda daima birbirimizden ilham aldığımızı, sinerji içinde ortaya onca proje çıkardığımızı ve neticesinde de yine onca başarıyla hikayemizi taçlandırdığımızı görüyor; bütün Sberbank Grubu adına bundan büyük mutluluk duyuyorum.

Bankacı kimliğimle söz konusu başarılara rakamsal açıdan pek çok örnek sıralayabilirim. Ancak duygularını açıkça ifade etmeyi tercih eden bir dost olarak, en yalın haliyle söylemek isterim ki; beraber harika bir altı sene geçirdik.

Farklı ülkelerde olsak da aramızdaki sınırlar aynı vizyonu paylaşmamıza asla engel teşkil etmedi. Farklı ekonomik ortamlarda faaliyetlerimizi sürdürsek de her zaman buluşabildiğimiz ortak bir paydamız oldu. Konuştuğumuz diller farklıydı ama inovatif iş yapma refleksimiz bizi hep birbirimize bağladı. Karşılıklı güvene, saygıya dayalı ve daima başarılarla beslenen bir yolu birlikte yürüdük.

Diğer yandan DenizBank ve Sberbank birlikteliği ilk günden bu yana, müşterilerimizin ötesinde, Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkiler açısından da kilit rol oynadı. Önümüzdeki dönemde de ülkelerimiz arası ekonomik bağları güçlendirecek ve yeni zirvelere taşıyacak daha fazla ortak girişime imza atacağımızdan hiç şüphem yok.

Gerek şahsım gerekse Sberbank ekibinin, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman destek için yanınızda olacağını bilmenizi isterim. Başarılarınızın daim olmasını diliyorum.”

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı