reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Kıbrıs

Şahali, Akdağ ile görüştü

Ankara’da temaslarda bulunan Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Türkiye’nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, bir araya geldi. Bakanlık açıklamasına göre, heyetlerin de katılımıyla Çankaya Köşkü’nde yapılan görüşme saat 17.20’de başladı

“KISA SÜREDE BÜYÜK GELİŞMELERE BİRLİKTE İMZA ATILACAK”

Bakanlık açıklamasına gore, Çankaya Köşkü’ndeki görüşme öncesinde açıklamada bulunan Akdağ, şunları söyledi.

“Öteden beri TC olarak kardes ülkemiz KKTC’ye karşı çok yakın bir alakamız var. Bu yakın alakanın neticesi ve önemli bir göstergesi olarak hükümetimiz güzel bir mekanizma geliştirmiş durumda. Başbakanımız adına bir Başbakan Yardımcısı olarak KKTC’nın ekonomik gelişmesi ve işbirliği için meseleleri takip ediyor ve doğrusu bu vazife bana verildiği için çok mutluyum. Büyük bir memnuniyetle bu vazifeyi icra ediyorum.”

Akdağ, KKTC halkı açısından çok kısa sürede büyük gelişmelere birlikte imza atılacağına inandığını da dile getirdi.

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Şahali de, TC-KKTC arası dostluk, kardeşlik ve işbirliğinin çok önemli olduğunu söyledi.

Şahali, şunları söyledi:

“KKTC’’ye sağlamakta olduğunuz mali ve teknik destek bizlerin daha refah günlere erişmemiz bakımından son derece önemli. Biz KKTC hükümeti olarak özelikle imzaladığımız hükümetlerarası anlaşmalar çerçevesinde yükümlülüklerimizi yerine getirmek, ilişkilerimizi geliştirmek ve halkımızın refahını daha da yukarıya taşımak bakımından yoğun bir gayret içerisindeyiz.”

Yeni oluşan koalisyon hükümetinin halkın refahı için yoğun uğraş içerinde olduğuna işaret eden Şahali, hem KKTC kaynakları, hem de TC destekleri ile halka daha refah bir gelecek hazırlama konusunda görev başında olduklarını ifade etti.

Şahali, “Bu çerçevede birlikte ele aldığımız ve yürüttüğümüz konuları değerlendirmek ve daha olumlu sonuçlar yaratmak bakımından bu ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

AKDAĞ’IN KKTC’Yİ ZİYARET PROGRAMI AÇIKLANDI

Türkiye Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Akdağ’ın bu akşam başlayacak KKTC ziyaretine ilişkin program açıklandı.
Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, Akdağ bu akşam 21.00’de KKTC’ye gelecek.
Akdağ, yarın 10.00’da Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 11.00’de Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, 12.00’de Başbakan Tufan Erhürman tarafından kabul edilecek.
Programa göre, Başbakanlık’taki görüşme, çalışma toplantısıyla devam edecek ve saat 15.00’e kadar sürecek.
Akdağ, saat 15.30’da Başbakan Yardımcısı, Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile bir araya gelecek ve gece de Başbakan Erhürman tarafından onuruna verilecek akşam yemeğine katılacak.
Programa göre Türkiye Başbakan Yardımcısı Akdağ, gece 21.35’de adadan ayrılacak

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı