Resmiye Canaltay: Karar 13 Şubat'ta alındı

Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, “Maliye ve Sağlık Bakanlığı, ‘artık yeterli’ dediğinde bu uçuşlar durdurulacak. 'Durdurun' dedikleri anda durduracağız” diyerek, “Şu an ülkeye gelip karantinaya giren üç bine yakın öğrenci var. Biz bu dengeyi sağlayarak öğrencileri getireceğiz” ifadelerini kullandı

Resmiye Canaltay: Karar 13 Şubat'ta alındı
23 Şubat 2021 - 11:35
Reklam
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Canaltay, KKTC’ye yönelik günlük sefer sayısına ilişkin kısıtlamanın kaldırılmasına dair yayımlanan NOTAM’a dair açıklamalarda bulundu.

Canaktay: Karar 13 Şubat'ta alındı

BRT’ye konuşan Bakan Canaltay, söz konusu kararın 13 Şubat’ta alındığını, 17 bin öğrencinin KKTC’ye gelmesi için sefer sayısının arttırılması gerekliliğinin bir gerçek olduğunu belirtti.

“Halk dün akşam galyana geldi"

Ulaştırma Bakanlığı’na gelen talepler doğrultusunda, havayolları şirketleri ile görüştüklerini, dün sabah toplantılar yapıldığını ve öğleden sonra da kararın alındığını belirten Canaltay, “Kararın alınmasının hemen ardından halk galeyana geldi. Bu nedenle dün akşam bir açıklama daha yapmak zorunda kaldık, öğrencilerin karantina şartıyla ülkeye geleceğini duyurduk” dedi.

“Başka yolu varsa biri bize söylesin"

Söz konusu kararın, 13 Şubat tarihinde alındığını yineleyen Canaltay, “Bu karar dün neticelendi” dedi, “Öğrencilerin getirilmesinin başka bir yolu varsa, biri bize söylesin” ifadelerini kullandı.

“THY, Adana, Ankara ve İstanbul'u seferlerine ekliyor"

THY’nin, seferlerine Adana, Ankara ve İstanbul’u da ekleyeceğini belirten Canaltay, “Türkiye’ye uçacak olanlar, sadece İstanbul’a gidebildikleri için çok uçuk rakamlar ödüyorlardı. Sefer sayısının artmasıyla, daha rahat seyahat yapılabilecek” dedi.

“Uçaklar öğrencilerle gelecek ancak dönüşte muhakkak yolcuları olacak"

Türkiye’ye gitmek isteyen yurttaşların da bu uçakları kullanacağını ifade eden Canaltay, “Uçaklar öğrencilerle gelecek ancak dönüşte muhakkak yolcuları olacak” şeklinde konuştu.

“İlgili bakanlıklar yeterli dediğinde bu uçuşlar duracak"

Bakan Canaltay, “Maliye ve Sağlık Bakanlığı, ‘artık yeterli’ dediğinde bu uçuşlar durdurulacak. 'Durdurun' dedikleri anda durduracağız” diyerek, “Şu an ülkeye gelip karantinaya giren üç bine yakın öğrenci var. Biz bu dengeyi sağlayarak öğrencileri getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Canaltay son olarak, “Bu kadar panik olup, birbirimizi anlamadan, herkesin görevini çok eleştirmeden, daha anlayışlı olarak bu kötü günleri atlatacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum