Pilli isyan etti: Bu koltuklarda oturmak istemiyorum, ben siyaseti beceremiyorum

Meclis’teki bugünkü bazı konuşmalardan sonra, çok üzgün olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Ali Pilli, “Bu koltuklarda artık oturmak istemiyorum, ben siyasetten anlamıyorum” diye isyan etti.

Pilli isyan etti: Bu koltuklarda oturmak istemiyorum, ben siyaseti beceremiyorum
27 Ocak 2021 - 14:22 - Güncelleme: 27 Ocak 2021 - 15:23
Reklam
Meclis Canlı Aktarım | ÖZEL
Meclis’teki bugünkü bazı konuşmalardan sonra, çok üzgün olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Ali Pilli, muhalefeti işaret ederek, “Bu koltuklarda artık oturmak istemiyorum, ben siyasetten anlamıyorum. Beceremiyorum” diye isyan etti.

Tüm muhalefete teşekkür eden Pilli, doktor alımı ve birçok katkı nedeniyle ve konuştukları her konuda haklı olduklarını dile getirdi.  

Pilli, "Bu Meclis'te yapılan konuşma beni derinden üzmüştür. Biz hak etmedik. Bu kadar eleştiriyi hak etmiyoruz. Günahtır, yazıktır" dedi.  

Doktor sıkıntısı da olduğuna dikkat çeken Pilli, "Her gelen doktoru da aldık ama yok olmuyor. Şimdi test kapasitemizi de 3-5 binlere çıkardırk. Mağusa'ya bile DNA labaratuvarı yaptırdık. DNA'da çalışan 15-20 personel aldık. Solunum cihazlarımızı artırdık, yoğun bakımları artırdır" dedi. 

Pilli, "Başarıyı hiçbir zaman kendime mal etmedim. Tüm konuşmalarımda bunu vruguladım: Başarı varsa hepimizin başarısı. Muhalefetten, sağlık çalışanlarına hepimizin başarısıdır. Bir başarısızlık da olursa bunun sorumlu da benim ama başarısız olmayacağız, 2 katı 3 katı çalışacağız ve başaracağız. Herkes elini taşın altına koyacak ama hissedecek ve çalışacak" ifadelerini kullandı. 

Temaslı takip ekiplerine yalan söylendiğini de ifade eden Pilli, buradaki sorumluğun da işyerlerinde olduğunu söyledi.

Pilli, kimsenin tek başına başarıyı elde edemeyeceğini herkesin topyekun destek olması gerektiğini kaydetti. 


 
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Güven Yücener
    1 ay önce
    Pilli, gerçekten bu işi tahmin edilenden iyi bir şekilde sürdürüyor. Bu kadar sorumsuz bir topluma bu bakanın yaptıkları çok bile. Her kafadan ayrı bir ses çıkmakta, her yapılan şeye karşı çıkan bir sendika veya birlik. Sanki, pandemiden beslenmek isteyen birileri var gibi.