reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Magazin

Oyuncu Arda Öziri son yolculuğuna uğurlandı

Geçtiğimiz gün geçirdiği motosiklet kazasında hayatını kaybeden Arda Öziri'ye acı veda... 39 yaşındaki oyuncu için mezun olduğu İzmir’deki Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Öziri’nin annesi, ablası ve oyuncu dostları, gözyaşlarına hakim olamadı. Arda Öziri'nin son anlarına tanık olan arkadaşı Cengiz Çolak, kazanın yaşandığı gece yaşananları anlattı.

‘Ruhsar’, ‘Dadı’, ‘Aşkın Bedeli’, ‘Akasya Durağı’, ‘Kampüsistan’, ‘Kınalı Kar’, ‘Asmalı Konak’ ve ‘Diriliş Ertuğrul’ dizilerinde rol alan ve geçtiğimiz pazar günü geçirdiği motosiklet kazasında hayatını kaybeden Arda Öziri için mezun olduğu İzmir’deki Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Özdemir Nutku Sahnesi’nde cenazetöreni düzenlendi.

Törene; Öziri’nin annesi Belkıs Öziri, ablası Şöhret Eyipişiren, yakınları ile Rıza Kocaoğlu ve Burak Altay gibi çok sayıda oyuncu dostu katıldı. Törende, Öziri’nin tuttuğu takım olan Altay’ın forması ve motosiklet montu tabutuna serildi. Gözyaşlarını tutamayan Öziri’nin ailesi ve oyuncu dostları, tabutun üzerine karanfiller bıraktı. Törende ayrıca Öziri’nin öğrencilik ve oyunculuk yıllarından fotoğraflar ekrana yansıtılırken, Öziri’nin ‘Anemi’ isimli grupta vokallik yaptığı dönemlerde kaydedilen şarkılar da dinletildi.

“İYİ Kİ VARSINIZ”

Arda Öziri’nin ablası Şöhret Eyipişiren, “Çok zor. Güzel arkadaşlarına teşekkür ederim. Onların da çocukluklarını biliyorum neredeyse. Sürekli bizim evdelerdi. Onlar da benim kardeşim, annemin oğlu. Bu program bizim için çok çok özel oldu. Ailem adına hepinize teşekkür ederim. İyi ki varsınız, yanımızdasınız, desteksiniz” dedi.

“O BİZDEN DAHA ÖNCE BÜYÜMÜŞTÜ”

Öziri’nin sınıf arkadaşı oyuncu Rıza Kocaoğlu, gözyaşları içerisinde, “Biz birlikte büyüdük, aynı ekmeği yedik. Aynı yatakta çok uyuduk. Onların evinde çok uyuduk. Okulu orada bitirdik neredeyse. Çok yollar yaptık, kızlar sevdik. O bizden daha önce büyümüştü. Güzel babasını erken yaşta kaybetmişti çünkü. O bize ağabeylik yaptı, kardeşlik yaptı. En hızlısıydı hepimizin, şimdi de öyle davrandı. Başımız sağ olsun” diye konuştu.

“BİZ SINIFÇA VOLTRAN’DIK, BİR PARÇAMIZI KAYBETTİK”

Öziri’nin bir diğer sınıf arkadaşı oyuncu Burak Altay, “Tanıyanlar bilir, kimsenin kalbini kırmamıştır. Hiç kimseyle kavga etmez, kimseye küsmez, hep gülümser. Kabullenmesi çok zor ama güzel bir hayatı oldu Arda’nın. Biz çok eğlendik. Sınıfça da çok eğlendik. Biz sınıfça Voltran’dık. Bir parçamızı kaybettik ama asla kaybetmedik de. Onu çok sevdiğimizi o biliyor zaten. Herkes de bilsin ki Arda muhteşem bir hayat yaşadı. Öyle gitti. Biz onu her zaman prensimiz, yakışıklımız, Hamlet’imiz, lordumuz, Atatürk’ümüz olarak hatırlayacağız. Başka bir şey söylemek istemiyorum. Dua edin” diyerek duygularını ifade etti.

Törende, Öziri’nin yakınları, dostları ve öğretmenleri, kürsüye çıkarak Öziri’yi anlattı.

“(BU GECE BURADA KAL) DEDİM”

Arda Öziri’nin son anlarına tanık olan arkadaşı Cengiz Çolak, yaklaşık 7 yıldır tanıdığı oyuncu ile kazanın yaşandığı gece birlikte Şampiyonlar Ligi final maçını izlediklerini belirterek, şunları anlattı:
“Maç geç saatte bitti. Birlikte yemek yedik, sohbet ettik. Hatta bana ‘yemek artıklarını atma’ dedi. Evde kedisi ve köpeği var, ‘onlara götüreyim’  dedi. Saat 03.30 civarındaydı havada da yağmur vardı. ‘Hava yağmurlu gitme, bu gece burada kal’ dedim. ‘Köpeğim hasta gitmem lazım’ dedi ve çıktı. Sabah uyandığımda kazadan haberim oldu.”

CENAZE TÖRENİNE ÜNLÜ AKINI

Arda Öziri’nin naaşı, Alsancak Hocazade Cami’de öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Işıkkent Aile Mezarlığı’nda defnedildi. Cenaze törenine Öziri’nin ailesi ve yakınlarının yanı sıra oyuncu arkadaşları Rıza Kocaoğlu, Ayça İnci, Kaan Urgancıoğlu, Timur Acar gibi sinema dünyasının tanıdık isimleri katıldı.


Cengiz Çolak, yakın arkadaşı Arda Öziri ile son mesajlaşmasını yayınladı

Son dakika: Oyuncu Arda Öziri son yolculuğuna uğurlandı

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı