reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Teknoloji

Otomobil sürerken Apple Watch kullanan genç para cezasına çarptırıldı

Kanada Ontario’daki bir üniversite öğrencisi, Otomobil kullanırken Apple Watch’una bakmanın bir dezavantajı olduğunu anladı. Guelph Üniversitesi öğrencisi eyaletin sert ve “rahatsız edici sürüş” yasası kapsamında suçlandı. Victoria Ambrose adlı genç kadın, direksiyon başındayken Apple Watch’unu kullandığı gerekçesiyle 400 dolarlık cezaya çarptırıldı.

Davaya bakan hakim Lloyd Phillips, “Apple Watch, bir cep telefonundan daha küçük olmasına rağmen, kanıtlar üzerinde elektronik veri alma ve iletme yeteneğine sahip bir iletişim aygıtı. Davalının bileğine bağlıyken, saatin bir cep telefonundan farklı yok. Kullanılması için sürücü vücut pozisyonunu değiştirmeli ve sonuç olarak ona dokunarak çalıştırmalı.” dedi.

Ambrose, Karayolu Trafik Yasası kapsamında telefon kullanırken otomobil sürmekle suçlandı.

Ambrose ve savcılık 24 Nisan’da meydana gelen olayın ayrıntılarını kabul ederken, Apple Watch’un aslında bir telefon olup olmadığı tartışmaya konu oldu.

Phillipps ayrıca şunları söyledi: “Suç anında başka bir cihaza bağlı olup olmadığı belirleyici bir faktör değil. Mahkemenin belirlediği aygıtın tutulması veya kullanılmasıdır.”

Ambrose’un cezayı ödemesi için 90 günü var.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı