Mustafa Naimoğulları: 3-5 tane kasabın cebini doldurması doğru değil!

Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları Yenigün WEB TV'ye açıklamalarda bulunarak et piyasasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu

Mustafa Naimoğulları: 3-5 tane kasabın cebini doldurması doğru değil!
22 Şubat 2021 - 15:58 - Güncelleme: 22 Şubat 2021 - 16:07
Reklam
YENİGÜN I Taha Can GÜRLEK

Hayvancılar Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, Kasaplar Birliği Başkanı Halil Akbıçak'ın açıklamarından sonra Yenigün WEB TV'ye katılarak açılmalarda bulundu.

Kendilerinden kaynaklı bir artış yaşanmadığını dile getiren Naimoğulları, kasapların kendi aralarında yeterince bir birliğe sahip olmadığını belirterek, temel sorunun devlet kaynaklı olduğunu arttırdı. Ayrıca kasaplar arasında yaşanan bir takım olaylara dikkat çeken Naimoğulları, "Kasaplar aralarında bir takım oyun oynayarak piyasayı bu noktaya getirdi" şeklinde konuştu. 

"Her şey arttı, maliyet arttı"

Hayvan üretimi hakkında ciddi değerlendirmelerde bulunan Naimoğulları, her şeyin maliyetinin arttığını ve bu durumla bu şekilde başedilmesinin imkansız olduğunu dile getirerek, " Yem fiyatları arttı, işçi maliyetleri ve maliyetler arttı, kısaca her şey pahalılandı ama genede canlı kuzu 40 TL gibi bir fiyattan satılmıyor, canlı kuzunun fiyatı 36-37 TL gibi bir rakımdan satılıyor" diyerek fırsatçılık yapıldığını savundu. Ayrıca pandemi döneminin fırsata çevirildiğini dile getiren Naimoğlulları bu duruma tepki gösterdi. 

"Denetim şart"

 Denetimsizliğin hayvancılık konusunda ciddi sıkıntılar doğruduğunu belirten Naimoğulları, bu durumun her sektörde hissedildiğinin altını çizerek, Tarım Bakanlığı tarafından ve devlet tarafından ciddi denetim getirilmesini ifade ederek, " 3-5 tane kasabın cebinin doldurulması doğru değildir" şeklinde konuştu.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum