Meclis'te atama kavgası: Arıklı, "Atadım oldu, bitti, yargıya gidin" dedi

Meclis'te atama kavgası: Arıklı, "Atadım oldu, bitti, yargıya gidin" dedi
15 Mart 2021 - 12:43 - Güncelleme: 15 Mart 2021 - 13:05
Reklam
Yenigün | Canlı Aktarım 
Meclis toplantısının bugünkü oturumunda söz alan Başbakan Yardımcısı, Ekonomi Bakanı Erhan Arıklı, LAÜ’ye yaptığı ve eleştirilen atama ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Yaptığı atama ile ilgili hukuksal görüşleri de aldıklarını açıklayan Arıklı, atanan kişinin kendi işlemediği suçu üstlendiğini aktararak, “İyi bir aile babası, bir doktor ve tıp öğrencisi babası. Bir gencin hayatı kaymasın diye, üstelendiği suçun ömür boyu cezasını çekmesi benim vicdanımın kabul edeceği bir şey değil. İki hukukçu herhangi bir mahsur olmadığını söylediler. Bunun hukuka aykırı olup olmadığını iddia ediyorsanız, yargıya başvurma hakkınız var. Ben arkadaşı oraya atayarak vefa borcu ortaya koyduğumu söylüyorum” dedi.

Arıklı, yerinden kendisine eleştiride bulunan Şahali’ye “Atadım oldu bitti, şikayetiniz varsa yargıya gidin” dedi. Arıklı, Şahali’ye otur yerine diye bağırdığı Meclis oturumunda tansiyon tavan yaparken, birbirlerinin üzerine yürüyen tartışmacıları diğer milletvekilleri araya girerek, sakinleştirmeye çalıştı. Meclis’e ara verildi.  
 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum