reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Teknoloji

Mark Zuckerberg doğduğundan beri günde 6 milyon dolar kazandı

Kullanıcı verilerinin izinsiz paylaşımıyla ilgili zor günler geçiren sosyal medya devi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, 34 yaşına girdi.

Forbes’a göre yaklaşık 74 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde yer alan Zuckerberg doğumundan beri her gün ortalama 5.97 milyon dolar kazandı.

En zenginler listesinde 132 milyar dolarla ilk sırayı alan Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un doğduğundan beri günlük kazancı 6.8 milyon dolara denk geliyor.

Yine genç yaşta servet sahibi olan isimlerden olan ve şu anda 62 yaşında olan Bill Gates’in günlük kazancı 4 milyon dolara, 87 yaşındaki ünlü yatırımcı Warren Buffett’in günlük kazancı ise yaklaşık 2.7 milyon dolara denk geliyor.

Avrupa Parlamentosu’ndaki (AP) siyasi grup başkanlarıyla görüşecek 

AP Başkanı Antonio Tajani, Zuckerberg’in 22 Mayıs’ta BRÜKSEL’de  AP’deki siyasi grup başkanlarıyla bir araya geleceğini açıkladı.

Basına kapalı gerçekleştirilecek toplantıda, kişisel verilerin  kullanımına ilişkin konuların görüşüleceğini belirten Tajani, Zuckerberg’in 500  milyon Avrupa’lının temsilcileriyle buluşacak olmasından memnuniyet duyduğunu  ifade etti.

Tajani, Zuckerberg ziyaretinin güvenin tekrar sağlanması için önemli  bir adım olduğuna işaret ederek, “Vatandaşlar, tam ve detaylı bir açıklamayı hak  ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Geçen haftalarda, Cambridge Analytica adlı veri analiz firmasının,  milyonlarca Facebook kullanıcısının hesaplarından izinsiz topladığı kişisel  verileri, seçimleri etkilemek için kullandığına dair suçlamalar krize yol  açmıştı.

Krizin ardından AP, Facebook’un, veri sızıntısı skandalı sonrası özel  hayata saygı ve kişisel verilerin korunması konularında Avrupa’daki vatandaşlara  hesap vermesi çağrısında bulunmuştu.

Zuckerberg, nisan ayında da ABD Senatosu ve Temsilciler Meclisi’nde  şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili ifade vermişti.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı