reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Kıbrıs

MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI PAZARTESİ GÜNÜ “LEJYONELLA” BAKTERİSİ KONULU SEMİNER DÜZENLEYECEK

 Makine Mühendisleri Odası, Sağlık Bakanlığı ve Türk Tesisat Mühendisleri Derneği işbirliğinde pazartesi günü saat 09.00’da Girne Lord’s Palace Hotel’de “Lejyonella Bakterisinin Önlenmesi” konulu seminer düzenlenecek.
Oda’dan yapılan açıklamaya göre, seminer, ülkede az bilinen Lejyoner hastalığı konusunda ilgili kişi, kurum ve kuruluşları bilgilendirmek amacıyla düzenleniyor.
Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Ulubay ülkede yaşanan sağlık, eğitim ve turizm sektörünün hızlı gelişimi neticesinde artan mekanik tesisat alt yapılarının aynı zamanda Lejyoner hastalığı riskini de beraberinde getirdiğini kaydetti.
Ulubay, hastalığın, Lejyonella bakterisi bulunan su kaynaklarının klima, duş başlığı, jakuzi veya soğutma kulesi aracılığı ile su damlacıkları şeklinde havaya yayılması ve bu havanın solunup akciğerlere ulaşması ile oluştuğuna dikkat çekti.
Ulubay, özellikle otellerde, hastanelerde ve süpermarketlerde bu tip teçhizatlar çok kullanıldığından mekanik tesisat sistemlerinde Lejyonella bakterisinin barınmasına olanak vermeyecek önlemlerin mutlaka alınması gerektiğini ifade etti.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı