reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Yaşam

Kanser hastalarına umut oluyor!

Arıların bitkilerin yaprak ve saplarında biriktirdiği bir madde olan propolisin kanser tedavisinde etkili bir besin olduğu tespit edildi. Bununla birlikte daha birçok hastalığa iyi gelen propolisin faydaları neler, gelin birlikte göz atalım.

İnsan sağlığı için en faydalı besinlerden birisi olan propolis arılar tarafından üretilen tamamen doğal bir ürün. Propolisin faydaları neler,propolis ne işe yarar sizler için hazırladığımız göz atarak bilgi alabilirsiniz. İşte o maddele.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DENGELER
Bağışıklık sistemini güçlendiren etkisi ile dikkat çeken propolis, vücudunuzu tüm zararlı etkilere karşı koruyor. Daha güçlü bir vücut yapısı için sıklıkla propolis tüketmeniz öneriliyor.3

KANSERE KARŞI ETKİLİ 
Oldukça güçlü bir antioksidan etkisi olan propolis kansere karşı etkisi ile bilinen bir balsam türü. Yapılan araştırmalara göre propolis, bağırsakta kanserli hücrelerin oluşmasını ve büyümesini engelliyor.

AĞIZ İÇİ YARALARINA İYİ GELİYOR
Propolisi ağızda gargara yaparak kullandığınızda ağız içi yaralarını tedavi edebilirsiniz. Propolis ağızda pamukçuk oluşumunu engellemesinin yanı sıra kemoterapi ve cerrahi işlemler sonrası ağızda oluşan yaraları da tedavi ediyor.

AKNE VE UÇUKLARA İYİ GELİYOR
Akne ve uçuklara iyi gelen propolisi bu cilt hastalıkları tedavisinde harici bir şekilde kullanabilirsiniz.

MANTAR ENFEKSİYONLARINI TEDAVİ EDİYOR

Propolisin faydaları arasında mantar enfeksiyonlarını tedavi etmesi de yer alıyor. Mantar enfeksiyonlarında antibiyotik ile tedavi olmayı tercih etmeyen kişiler alternatif bir yöntem olarak propolisi tercih edebilir.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı