HP, DAÜ'ye ziyarette bulundu

HP Genel Başkanı ve Milletvekili Kudret Özersay beraberindeki heyet ile birlikte Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın’ı makamında ziyaret etti.

HP, DAÜ'ye ziyarette bulundu
04 Mayıs 2021 - 16:47
Reklam
Halkın Partisi (HP) Genel Başkanı ve Milletvekili Kudret Özersay beraberindeki heyet ile birlikte Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörü Prof. Dr. Aykut Hocanın’ı makamında ziyaret etti. 4 Mayıs 2021 Salı günü, saat 10.00’da gerçekleştirilen söz konusu ziyarette HP Milletvekili Ayşegül Baybars, DAÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Demirel, Doç. Dr. Serhan Şensoy ve Doç. Dr. Deniz İşçioğlu, HP Gazimağusa İlçe Başkanı Tolga Özçelik ve HP Gazimağusa Meclis Üyesi Hüseyin Tabur da hazır bulundu.

Prof. Dr. Hocanın gerçekleştirilen ziyaretten dolayı son derece memnun olduklarını ifade ederek, Özersay ve Baybars’ın hükümette oldukları dönemde DAÜ’nün daha iyi yerlere gelmesi için birçok konu ile ilgili görüş alış verişinde bulunduklarını vurguladı. DAÜ olarak pandemi döneminde tasarruf tedbirleri konusunda önemli çalışmalar yaptıklarına değinen Prof. Dr. Hocanın, pandemi döneminde DAÜ’yü en iyi şekilde yönetmeye çalıştıklarını vurguladı.

Ziyaret sırasında konuşan Kudret Özersay, DAÜ’nün ülkemizde kurumsallaşması tamamlanan en köklü üniversite olduğunu belirterek, HP olarak hem hükümette oldukları dönemde hem de muhalefet döneminde sorunların neler olduğunu tespit etmeyi istediklerini aktardı. Yüz yüze eğitime geçebilmek için tedbirleri elden bırakmamak gerektiğine değinen Özersay, bu bağlamda neler yapılabileceği konusunda görüş alış verişinde bulunacaklarının altını çizdi. Ziyaret sırasında Prof. Dr. Hocanın, Özersay ve beraberindeki heyete hediye takdiminde bulundu.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum