Reklam

Güneyde seyyar aşılama başladı

Vakaların bir süredir dikey artış gösterdiği ve Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi’nin (ECDC) “Koyu Kırmızı” kategoriye aldığı Güney Kıbrıs, aşılama çalışmalarına ivme kazandırmak ve aşıya erişimi kolaylaştırmak amacıyla yarından itibaren seyyar aşı uygulaması başlatıyor.

Reklam
Güneyde seyyar aşılama başladı
10 Temmuz 2021 - 15:05
Reklam
Alithia ve diğer gazetelere göre Rum Sağlık Bakanlığı yarından itibaren bütün kazalarda seyyar aşı birimlerini devreye sokacak.

Bu uygulama ile randevusu olmayan kişilerin aşı olmasına olanak sağlayacağı, “Erişimi serbest özel aşı merkezleri” olarak adlandırılan bu seyyar birimler, kendilerine özgü çalışma saatleri ve yöntemleri ile hızlı test birimlerinde olduğu gibi işleyecek.

Bunun yanında bugünden itibaren otellerde ve turistik tesislerde de seyyar aşı birimleri faaliyet gösterecek. Oteller, aşılanacak personellerinin isim listesini oluşturmaya başladı. Personel sayısı az olan otel çalışanları, en yakınlarındaki büyük otellerde aşılanacak.

Fileleftheros manşete çektiği haberinde mağaza sahiplerinin safepass kontrolüne başladığı ilk gün olan dün kimi mağazanın müşterilerinden belge talep etmesi, kiminin etmemesi, kiminin de mağaza dışında hızlı test yapması ile bir kargaşa hâkim olduğunu, müşterilerle sık sık sürtüşmeler de yaşandığını bildirdi.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum