reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Gündem

Güney’de pozitif vaka görülen işletme ve mekan isimleri liste şeklinde açıklandı!

Güney'de yeni önlemlerin alınmaya başlamasıyla birlikte pozitif vaka çıkan işletme ve mekan isimleri de listeyle açıklandı.

Alithia ve diğer gazeteler, dün açıklanan 160 yeni vaka sonrasında Güney Kıbrıs’ta Koronavirüs vakalarının üç basamaklı sayılarda kalmayı sürdürdüğünün görüldüğünü, Rum Sağlık Bakanlığı’nın dün ayrıca, Koronavirüs tespit edilen işletme ve yerleri de açıkladığını yazdılar.

Gazete, Koronavirüs yayılmasından duyulan endişeyi dile getirdiği haberinde, Rum Sağlık Bakanlığı tarafından pozitif vaka tespit edilen 23 işletme ve yerin listesinin dün yayınlanmasının ardından endişelerin daha da arttığını aktardı.

Bakanlık açıklamasında belirtilen yerler arasında özel hastanelerin, otellerin, özel üniversitelerin ve banka şubelerinin bulunduğunu vurgulayan gazete, son günlerde üç basamaklı rakamlara çıkan günlük vaka sayılarının, Güney Kıbrıs’taki salgının gidişatının ne olduğuna dair belirsizlik de doğurduğunu belirtti.

Haberde, 5 özel hastanede pozitif vaka olduğunun altı çizilirken Güney Kıbrıs’ta vaka sayılarında artışın devam mı edeceği yoksa zirve noktasına mı ulaşıldığını söylemenin mümkün olmadığı vurgulandı.

Gazete, vakaların artmasıyla birlikte pozitif vakaların yetkili kurumlar tarafından bilgilendirme şekillerinde de değişikliğe gidildiğini, pozitif  bir vakayla gün içinde telefon yoluyla irtibat kurulamaması durumunda sms mesajı gönderileceğini belirtti.

Pozitif olduğuna dair mesaj alan bir kişinin hemen kendisini izole etmesi ve son 48 saatte temaslı olduğu kişilerin listesini yapmasının istendiğini belirten gazete, pozitif çıkan şahsın yakın temaslılarını da bilgilendirerek izole kalmalarını ve temas ekibini beklemelerini istemesi gerektiğini vurguladı.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı