reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Türkiye

Giresun’da öldürülen teröristlerin üzerinden çıktı!

Giresun'un Güce ilçesi kırsalında, PKK'lı 2 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonda birçok silah ve yaşam malzemesi de ele geçirildi.

Giresun İl Jandarma Bölge Komutanlığından yapılan yazılı açıklamada, etkisiz hale getirilen bölücü terör örgütü mensuplarının üzerinden birçok silah ve mühimmatın yanı sıra gece görüş cihazı da ele geçirildi.

Giresun İl Jandarma Komutanlığından yürütülen operasyonun detaylarıyla ilgi yapılan açıklamada, “Güce ilçesinde Şehit j. Ord. Tek. Ast. Kd. Bçvş. Ahmet Eryılmaz operasyonu kapsamında görevlendirilen operasyon timi ile bölücü terör örgütü mensupları arasında silahlı çatışma yaşanmıştır. Çatışma esnasında herhangi bir zayiat verilmemiştir. Devam ettirilen operasyon kapsamında çatışma bölgesinde operasyon timleri tarafından Sores ve Berhudan kod adlı bölücü terör örgütü mensubu iki terörist silahlarıyla beraber ölü olarak ele geçirilmiştir. Bölücü terör örgütü mensuplarının üzerlerinden bir adet M16 P PT, bir adet AK 47 kaleşnikof PT, dört adet Rus tipi el bombası ve piyade tüfeklerinin ait mühimmat bir adet pulsar marka gece görüş cihazı, bir adet uzaktan kumandalı hazırlanmış EYP düzeneği ile değişik miktarlarda yaşam malzemesi ele geçirilmiştir. Cumhuriyet savcısı tarafından bizzat olay yeri incelemesi yapılarak adli tahkikatı yürütülmektedir” denildi.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı