reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Teknoloji

Facebook Hikayeler yeni özelliğine kavuşuyor!

Snapchat uygulamasından sonra, birçok sosyal medya platformu kendi uygulamasına hikayeler özelliğini ekledi. Bu özelliği geliştiren Facebook da yeni güncellemesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bakalım Facebook Hikayeler güncellemesi, ilerleyen zamanlarda bizlere neler sunacak?

Facebook Hikayeler güncellemesi bizlere neler sunuyor?

Instagram ve Snapchat uygulamalarından da adını sıkça duyduğumuz özellik, yavaş yavaş Facebook üzerinden de adını duyurmaya başladı. Ortaya çıkan özellik, herkesinde beklediği sponsorlu hikayeler olarak göze çarpıyor. Bu özellikle, 5 ile 15 saniye ve atlanabilir olarak sponsorlu hikayeler paylaşılabilecek.

Yine de uygulama üzerinde atlanamaz, yani zorunlu reklamlar üzerinde çalışmalar da bulunuyor. Atlanamaz reklamların kısa bir süre içinde hem Facebook hem de Instagram üzerinden yayınlanması bekleniyor.

Bu özelliğin ortaya çıkmasıyla uygulama için yeni veriler de paylaşıldı. İstatistiklere göre Facebook Hikayeler, günlük olarak 150 milyon kişiye erişiyor. Instagram’a baktığımızda ise bu rakam 300 Milyon’u geçiyor.  Yine bir Facebook kuruluşu olan WhatsApp hikayeler bölümünün de günlük olarak, 450 Milyon kişiye ulaştığı da ortaya çıktı.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı