Erhürman: Harcama planını meclisle paylaşmanız lazım

Hükümetin borçlanması konusunu gündeme getiren Erhürman, meclis kürsüsünden hükümet tarafına seslenerek bu borçlanmanın doğru kullanılmasını talep ederek, harcamaların meclisle paylaşılması gerektiğine vurgu yaptı

Erhürman: Harcama planını meclisle paylaşmanız lazım
25 Şubat 2021 - 11:58
Reklam
YENİGÜN I ÖZEL

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman mecliste yapığı konuşmasında, ülkenin ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek, kaynakların doğru kullanılmasını talep etti.

Hükümetin borçlanması konusunu gündeme getiren Erhürman, meclis kürsüsünden hükümet tarafına seslenerek bu borçlanmanın doğru kullanılmasını talep ederek, harcamaların meclisle paylaşılması gerektiğine vurgu yaptı.

"Adil bir şekilde dağıtmamız lazım" 

Ekonomide ateşin hergün biraz daha büyüdüğüne dikkat çeken Erhürman, " Elimizdeki kaynaklar son derece kısıtlı. Kısıtlı olduğu için bu kaynakları en doğru şekilde dağıtmamız lazım, adil bir şekilde dağıtmamız lazım. Doğru ve adil kelimelerinin altını çiziyorum çünkü doğru ve adil kelimeleri herkes tarafından kabul gören, güzel kelimelerdir" şeklinde konuşarak, mevcut kaynakların işlevsel kullanılmasına vurgu yaptı. 

"Harcama planını meclisle paylaşmanız lazım"

Ayrıca Erhürman alınan borçların bir sonraki hükümetin kucağına kalacağına vurgu yaparak, " Alınan bu borç sizin görev sürsinde aldığınız bir borçlanma olabilir ama sizin görev sürecinde ödeyeceğiniz bir borçlanma değil, bu yüzden harcama planını meclisle paylaşmanız lazım" diyerek, mevcut harcama planının meclisle paylaşılmasını istedi.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum