reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Gündem

Erhürman: Birden fazla partili hükümet olabilir

Parti Meclisi organlarında gerekli değerlendirmeyi yaptıktan sonra tüm siyasi partilerle görüşeceklerini söyleyen Erhürman, kuramamaları gibi bir durumun ortaya çıkması halinde de 15 günlük süre dolmadan da gereğini yapacaklarını kaydetti

Yenigün | Özel

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın hükümeti kurma görevi ile kendisine 17.00’de randevu verdiği ve görevi devrettiğini söyledi.

Erhürman, ülkede ekonomik kriz, pandemi sorunlarının ciddi anlamda olduğunu ve ülkede bir ayrıştırmanın yaşandığını söyleyerek, hükümet kurma çalışmalarının bu çerçevede şekilleneceğini vurguladı. Erhürman, “Hiç bu sorunlar yokmuş da biz hükümet kurma çalışması yapıyormuşuz gibi bir hava yoktur. Halkın beklentilerine uygun çalışmalar yapacağız” dedi.

Hükümet kurma çalışmalarında hangi partilerin yan yana gelerek uyumlu çalışmanın yakalanabileceğinin temel olacağına dikkat çeken Erhürman, “İllaki tek partili bir arayış olmayabilir, çok partili bir arayış olacak” şeklinde konuştu.

Parti Meclisi organlarında Pazartesi günü gerekli değerlendirmeyi yaptıktan sonra tüm siyasi partilerle görüşeceklerini söyleyen Erhürman, kuramamaları gibi bir durumun ortaya çıkması halinde de 15 günlük süre dolmadan da gereğini yapacaklarını kaydetti.

 

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı