EDEK ve ELAM da KKTC'li yetkililerin pasaportlarının alınmasını istemiş

Güney Kıbrıs’taki EDEK partisi, KKTC yetkililerinin sahip olduğu “Kıbrıs Cumhuriyeti” pasaportlarının geri alınması konusunda zamanında Rum hükümetine bazı önerilerde bulunduğunu, ancak bu önerilerine herhangi bir karşılık almadığını ifade etti.

EDEK ve ELAM da KKTC'li yetkililerin pasaportlarının alınmasını istemiş
07 Mayıs 2021 - 13:24
Reklam
Fileleftheros gazetesine göre, EDEK partisi açıklamasında, pasaport programının şeffaflığı için “parçalanan” siyasi güçlerin seçimlerle ilgili çıkarlarından söz ederek, bunların “işgal rejiminin yetkililerinin Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportları ve kimliklerine sahip olması konusunda ise söyleyecek tek bir sözlerin olmadığını” iddia ederek, neden diye sordu.

EDEK partisi “bu skandalın da araştırılmasını istediğini, çünkü bazı ‘yetkililere’ muhtemelen usule aykırı şekilde verildiğinin tespit edildiğini” iddialarına ekledi.

ELAM ise açıklamasında “Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kimliklerle ilgili gerekli kontrolleri yapması ve özellikle varlığını baltalayan kişilerden bunların geri alınması konusunda hareket etmesinin zamanı olduğunu” ileri sürdü.

ELAM “Kıbrıs kimliğine sahip olan herkesin adanın tek tanınmış devleti olarak Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanıması gerektiğini” de iddialarına ekledi.
Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • DİBELİK KISA OLDU BU FANELLA
    1 ay önce
    İSTEYECEK TABİ,YEMİN EDRKEN MECLİSTE FOREVER KKTC DİYİP, SONRA SAVAŞ COMMEMERATAION'LARINDA ÇİÇEK ÇELENK BIRAKANLARA, ÇİFT TARAFLI OLMA HAKKI VERİLMEYECEK...HAKİKİ MİLLİYETÇİLER İLE .... BİRBİRİNEDEN AYRILACAK...THE GAME IS OVER !!!!