reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Türkiye

Diyarbakır’da 19 avukata gözaltı

Diyarbakır Barosu “Hukukun ayaklar altına alındığı, yargının iktidarın emir ve talimatlarına göre hareket ederek avukatları baskılamaya çalıştığı günlerden geçmekteyiz” dedi

Diyarbakır Barosu, avukatların Demokratik Toplum Kongresi binasında farklı tarihlerde bulundukları iddiasıyla 17 üyelerinin yanı sıra Şırnak ve Adıyaman barolarından birer avukatın ve sivil toplum örgütlerinden insanların evlerinin sabah 04.30’da basıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Diyarbakır Barosu “Hukukun ayaklar altına alındığı, yargının iktidarın emir ve talimatlarına göre hareket ederek avukatları baskılamaya çalıştığı günlerden geçmekteyiz” dedi.

Yeni Yaşam gazetesi ve Mezopotamya Ajansı soruşturma kapsamında çoğu avukat 101 kişi hakkında gözaltı kararı olduğunu yazdı.

Anadolu Ajansı ise DTK adına eylem ve faaliyette bulunduğu tespit edilen farklı meslek gruplarından 24’ü avukat 72 kişinin gözaltına alındığını, 101 kişi hakkında gözaltı kararı bulunduğunu duyurdu.

Diyarbakır Tabip Odası da Türk Tabipleri Birliği Yüksek Onur Kurulu üyesi Şeyhmus Gökalp’in gözaltına alındığını duyurdu.

Gökalp, cezaevinde bulunan eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eniştesi.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı