Reklam

"CTP ile sol bir hükümet kurarak, yeterli sayıya da ulaşacağız"

Toplumcu Demokrasi Partisi’nin ülkenin üçüncü büyük partisi olduğuna dikkat çeken Özyiğit, “Sol hükümet için güçlü bir grupla çalışmalarımıza başlayacağız" dedi

Reklam
"CTP ile sol bir hükümet kurarak, yeterli sayıya da ulaşacağız"
14 Ocak 2021 - 13:51
Reklam
Yenigün | ÖZEL
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit Yenigün Web TV’ye önemli açıklamalarda bulundu. Bugün Başbakan Ersan Saner’le bir görüşme gerçekleştireceklerini dile getiren Özyiğit, görüşmenin içeriğini gidince öğreneceklerini kaydetti.


Saner-Özyiğit buluşması bugün
Özyiğit, UBP’nin kendi kavgasını bitiremediği için, Başbakan Ersan Saner’in de fevri kararlar almasına neden olduğuna dikkat çekerek, dün akşam Başbakan Ersan Saner’in kendisini aradığını bugün bir görüşme gerçekleştireceklerini kaydetti.


"Dün akşam TDP yetkili organlarıyla toplandı" 
Dün akşam kendi parti yetkili organları ile durum değerlendirmesi yaptıklarını da dile getiren Özyiği, bugünden itibaren Meclis Başkanlığı seçimlerine ve erken seçime yönelik olarak tavır ve faaliyetlerine başlayacaklarını dile getirdi.   “Mecliste güçlü bir grupla, CTP-TDP sol hükümet ortaklığında yeter sayıda bir sorun yaşamayacağız”
Toplumcu Demokrasi Partisi’nin ülkenin üçüncü büyük partisi olduğuna dikkat çeken Özyiğit, “Sol hükümet için güçlü bir grupla çalışmalarımıza başlayacağız, şu anda mecliste ortak paydada buluşan ve görüşleri uyuşan iki parti var, geçmişte bu formülü yine denemiştik ancak arada başkaları da vardı ve istediğimiz gibi hükümet protokolü oluşturamamıştık, istediklerimizi yapamamıştık. Ümit ediyorum, önce kendimiz şu anda 3 milletvekilimiz var, Meclis’te güçlü bir grupla temsil edilecek TDP ile CTP ile sol cenahtan bir hükümet için çalışmalara başlayacağız. CTP-TDP ortaklığı için yeter sayıda bir sorun yaşamayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.
 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum