Bir siyahiye ırkçı küfür eden eşini işten kovdu

Hatalı olduğunu kabul eden John Rinaldi, San Francisco Belediye Başkanlığı'na aday olmuştu.

Bir siyahiye ırkçı küfür eden eşini işten kovdu
12 Haziran 2021 - 14:33
Reklam
San Francisco'daki Ritual Cofee Roasters adlı işletmenin sahibi Eileen Rinaldi, sosyal medya üzerinden yaptığı duyuruda eşi John Rinaldi'yi işten attığını duyurdu.

Geçen yıl şirketin deposundaki bir inşaat projesini yöneten John, inşaat alanının yakınındaki otoparkta aracına yer ararken siyahi bir kişiyle tartışmaya başladı. John, sözkonusu kişiyle aralarında geçen tartışmayı şöyle anlattı: 

Bana, ‘Adın ne senin g*tlek zenci?' dedi. Ben de ne yazık ki ona, ‘Evet. Adım bu işte, ‘G*tlek Zenci'" diye yanıt verdim.

Küfür ettiği ve "zenci" ifadesini kullandığı için pişman olduğunu söyleyen John, "Bu asla kullanmayacağım bir kelime. Kendime karşı büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. Saldırganlığa saldırganlıkla cevap verdim ve gerginliğin hızla artmasına neden oldum" dedi.

John Rinaldi bölgede tanınan bir isim. Kendisi 2007'de San Francisco Belediye Başkanlığı Seçimleri'nde şimdiki Kaliforniya Valisi Gavin Newsom'a karşı yarışmıştı.

Öte yandan, başka bir kafenin yanında bulunan depodaki tartışmayı çevredekiler de duydu. Mahalle sakinlerinin olaya ilişkin konuşmaları sonunda John'un eşi Elieen'in kulağına gitti.
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum