reklam 1reklam 1
reklam 2reklam 2
Teknoloji

Avrupa’da 2,7 milyon kişi Facebook kurbanı

 

Facebook’ta yaşanan veri skandalından 2 milyon 700 bine yakın Avrupalı kullanıcının etkilendiği açıklandı. İngiltere ise Facebook’un da dahil olduğu 30 şirkete soruşturma açtığını belirtti.

Avrupa Birliği (AB), Facebook’un veri skandalından 2 milyon 700 bin Avrupalının etkilendiğini söylediğini açıkladı.

Cuma günü açıklama yapan Avrupa Komisyonu sözcülerinden Christian Wigand, “Facebook bize AB içerisinde 2 milyon 700 bine kadar insanın verilerinin uygunsuz bir şekilde Cambridge Analytica ile paylaşılmış olabileceğini teyit etti” dedi.

AB geçen hafta içerisinde Facebook’a bir mektup göndermiş ve Birlik içerisinde kaç kişinin kişisel verilerinin İngiliz analiz şirketi Cambridge Analytica tarafından izinsiz bir şekilde elde edildiğini sormuştu.

Facebook’tan gelen cevap mektubunu daha detaylı bir şekilde inceleyeceklerini belirten Wigand, şirkete başka sorular soracaklarından emin olduğunu söyledi.

AB Komisyonu’nun Adaletten Sorumlu Üyesi Vera Jourova’nın Facebook’un CEO’su Sheryl Sandberg ile gelecek hafta başında bir toplantı yaparak Facebook’un ihlali ortadan kaldırmak için ne tür girişimlerde bulunduğunu konuşması bekleniyor.

Facebook Yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı