Ataoğlu: Sırasıyla kapalı devre, çift aşılı ve yerli halk modeli...

Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, Üst Kurul'un Haziran'da çift aşı ve PCR'lı turist gelişine karar vereceğine dikkat çekerek, haziranda alınan kararın ancak Temmuz başı turist akışını sağlayacağını aktardı. 

Ataoğlu: Sırasıyla kapalı devre, çift aşılı ve yerli halk modeli...
11 Mayıs 2021 - 10:10 - Güncelleme: 11 Mayıs 2021 - 10:23
Reklam
YENİGÜN | ÖZEL
Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu, Üst Kurul'un Haziran'da çift aşı ve PCR'lı turistin gelip gelmeyeceğine karar vereceğine dikkat çekerek, Haziran'da alınan kararın ancak Temmuz başı turist akışını sağlayacağını aktardı. 

İç turizmle dışarıdan gelen turistlerin aynı yerde bir araya gelme durumu ile ilgili de açıklamada bulunan Ataoğlu, kararın Sağlık Üst Kurulu'nun vereceğini ancak kendilerinin de bakanlık olarak hangi misafirin hangi saatte kahvaltı ve alan kullanımı yapacağını hesaplamasını da yaptıklarını kaydetti. 

10 Haziran'dan sonra kapalı turizmin hangi boyuta evrileceğini kendilerinin de bilmediğini söyleyen Ataoğlu, Sağlık Üst Kurulu'na atıfta bulunarak, "Bize 10 Haziran'dan sonra nasıl bir karar alacağız size ileteceğiz diyorlar. Ya da size bile iletmeden kamuoyu ile paylaşacağız diyorlar" dedi. 

Kural ihlali olup olmadığı konusunda da açıklamada bulunan Ataoğlu, otel derinlikleri ile ilgili zaman zaman sorun yaşandığını bu yönde ihbar aldıklarını ve bu sorunların artık mesafenin otel alanı kadar olacağı şeklinde hallolduğunu aktardı. 
 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum