Ataoğlu: Denize girildiğinde bileklik uyarı verebilir, bu sorun çözülemedi

Bileklik uygulamasının hayata geçmesi sonrası açılımın da hızlandığına dikkat çeken Ataoğlu, turizmin ekonomiye sağlayacağı katkının da göz önünde bulundurulması ile 12 Nisan tarihinden sonra bileklikli bir şekilde açılıma yönelik karar üretildiğini kaydetti.

Ataoğlu: Denize girildiğinde bileklik uyarı verebilir, bu sorun çözülemedi
30 Mart 2021 - 14:17 - Güncelleme: 01 Nisan 2021 - 09:46
Reklam
YENİGÜN | ÖZEL
Turizm Bakanı Fikri Ataoğlu ev karantinası ve dün alınan kapalı devre turizm ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Nisanda başlayacak olan turizmle ilgili katıldığı TV programında, sağlık tartışılırken turizmin açılımı ile de ilgili çalışmaların yapıldığından bahsetti.

“Turizmin ekonomiye sağlayacağı katkı önemli”
Bileklik uygulamasının hayata geçmesi sonrası açılımın da hızlandığına dikkat çeken Ataoğlu, turizmin ekonomiye sağlayacağı katkının da göz önünde bulundurulması ile 12 Nisan tarihinden sonra bileklikli bir şekilde açılacağına yönelik karar üretildiğini kaydetti.

“Turistler çift PCR’lı gelecek, çalışanlar otel dışına çıkmayacak”
Ataoğlu, gelen turistlerin çift PCR’lı geleceğini ve otel dışına çıkmayacağını, çalışan personellerin de otelden çıkmayacağı ve otellerin vereceği yerlerde konaklayacağını dile getirdi.

“Otel çalışanları misafirler ayrıldıktan 4 gün sonra negatif çıkacak PCR sonucuna göre evlerine gidebilecek”
Çalışanların PCR sonuçlarına göre başlayacağını ve misafirler ayrıldıktan 4 gün sonra yeniden PCR yapacaklarını ve negatif çıkmaları halinde evlerine gidecek veya vardiya değişimi yapabileceklerini söyledi.

“Otel giriş-çıkışlarını özel güvenlik denetleyecek”
Ataoğlu ayrıca otelden dışarıya veya dışarıdan içeriye girişlerin olmayacağını, denetimin de özel güvenlikle sağlanacağını dile getirdi.

“Denize girildiğinde bilekliğin uyarı verme olasılığı sorunu çözülmedi”
Bilekliklerin suya dayanıklılığı ile ilgili de bilgi veren Ataoğlu, havuza ve denize girildiğinde bilekliklerin nasıl bir tepki vereceği noktasında henüz bir netlik oluşmadığına işaret ederek, denize girilmesi halinde bileklerin verebileceği uyarı sorununun henüz daha çözülemediğinden de bahsetti.

 
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum