Reklam

Arıklı'dan UBP'ye: Herkes kendi işine baksın

Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, sosyal medya hesabı üzerinden ‘zorunlu’ bir açıklama yaptı.

Reklam
Arıklı'dan UBP'ye: Herkes kendi işine baksın
25 Haziran 2021 - 11:03
Reklam
Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, sosyal medya hesabı üzerinden ‘zorunlu’ bir açıklama yaptı.

Arıklı, önceki günlerde bir TV kanalında yapmış olduğu açıklamalarda gelen bir soru üzerine; “UBP Kurultayında Faiz Sucuoğlu’nun Başkan seçilmesi halinde şahsi görüşünün, Hükümetten çekilmek olduğunu, kendisinin Hükümetten çekilmesi halinde Hükümetin 26 ile de yoluna çok rahat devam edebileceğini, dolayısı ile bir Hükümet krizinin yaşanmayacağını ifade etti.

Arıklı, “Ne varki bu demeç UBP çevrelerinde sert tepkilere neden oldu. Konu mecrasından çıkarılarak ‘Had’, ‘Müdahale’ ve ‘Ayar’ noktalarına getirildi” dedi.

5 madde yayınlayan Arıklı, şunları dile getirdi:

1)Bu söylemim tamamen şahsi görüşümdü. Bizde son sözü her zaman Parti Yetkili Kurullarımız söyler.

2)Bu söylem bir tehdit veya şantaj değildir. Biz olmasak da bu Hükümet devam edebileceğine göre bu nasıl bir tehdit veya şantaj olabilir?

3)”Sucuoğlu ile yapamayız” dememin sebebi, Sayın Sucuoğlunun YDP Kurultayına müdahale etmiş olmasıdır ki bu müdahale ile ilgili şikayetimi, o dönemde de dile getirmiştim. Benim Genel Başkan Yardımcıma (S.A) dahi bile, Partinin başında kimi görmek istediğini söyleyen Sayın Sucuoğlu’nun, benim bu demecimden şikayet etme hakkı yoktur.

4)Sayın Sucuoğlu’nun Türkiye ile ilişkileri kendini ilgilendirir. Onun Türkiye ile ilişkilerinin bozuk olduğunu Sayın Taçoy 17 Haziranda verdiği bir demeçte söylemiş;” Beni destekle Türkiye ile ilişkilerini düzelteyim” demişti.

5)Bu demecim UBP nin içişlerine müdahale değildir. Bir başka partinin içişlerine müdahale haddim olmadığı gibi etik kurallara da aykırıdır. Ama olası bir durumda partimin ve şahsımın pozisyonunun ne olacağını önceden söylemek de en doğal hakkımdır.

Son olarak Arıklı sözlerine şu şekilde devam etti:

UBP li kardeşlerime tavsiyem masumane söylenmiş bir sözü daha fazla uzatmadan herkesin kendi işine bakmasıdır…
Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum