reklam 1
reklam 2
Gündem

Tatar’ın adaylık ilanı sarkabilir

 Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gözler, Meclis Bütçe görüşmelerinin hemen ardından ilan edileceği duyurulan Ersin Tatar’ın adaylığını resmen açıklayacağı günde…

• Kıbrıs Postası’na konuşan üst düzey UBP’li kaynak, adaylarını yılın son haftası açıklamayı düşündüklerini ancak bunun yılbaşı sonrasına sarkabileceğini ifade etti. 

• UBP’li kaynak “15-20 gün bekleyelim” dedi.

• Hükümet içindeki en büyük sorunun İmar Planı meselesi ve etrafında yaşanan tartışmalar olduğunu da dile getiren UBP’li üst düzey kaynak, sorunun aşılacağına duyulan inancı da belirterek formül arandığını kaydetti.

• Konjonktürü etkileyen en büyük sorunlardan biri de Türkiye ile imzalanması beklenen Ekonomik Protokol… Başbakan protokolün Ocak ayı içerisinde imzalanmasını talep ettiklerini ifade etmişti.

Kıbrıs Postası – Vatan MEHMET

Nisan 2020’de gerçekleşecek Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaştıkça, adaylar netleşmeye başlıyor.

Seçimlere yönelik ilk adım, Cumhuriyetçi Türk Partisi’nden geldi. CTP, geçtiğimiz Perşembe akşamı topladığı ‘genişletilmiş Parti Meclisi’ni, bir aday tanıtım etkinliğine çevirmiş ve Genel Başkan Tufan Erhürman’ın aday olduğunu duyurmuştu.

Koalisyonun küçük ortağı HP ise, geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı seçimlerine yönelik bir Parti Meclisi toplantısı gerçekleştirmiş ve Ocak ayı ortasında seçimlere yönelik “kararın” duyurulacağını açıklamıştı.

Geçtiğimiz hafta ise Ulusal Birlik Partisi, Cuma günü sonlanan Meclis Genel Kurulu’ndaki Bütçe Görüşmelerini işaret ederek, görüşmelerin ardından adayı açıklayacaklarını duyurmuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri için gözler, Meclis Bütçe görüşmelerinin hemen ardından ilan edileceği duyurulan Ersin Tatar’ın adaylığını resmen açıklayacağı güne çevrilmiş durumda.

Kıbrıs Postası’na konuşan üst düzey UBP’li kaynak, adaylarını yılın son haftası açıklamayı düşündüklerini ancak bunun yılbaşı sonrasına sarkabileceğini ifade etti. 

UBP’li kaynak “15-20 gün bekleyelim” dedi.

Hükümet içindeki en büyük sorunun İmar Planı meselesi ve etrafında yaşanan tartışmalar olduğunu da dile getiren UBP’li üst düzey kaynak, sorunun aşılacağına duyulan inancı da belirterek formül arandığını kaydetti.

Konjonktürü etkileyen en büyük sorunlardan biri de Türkiye ile imzalanması beklenen Ekonomik Protokol… Başbakan protokolün Ocak ayı içerisinde imzalanmasını talep ettiklerini ifade etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı