İNSTAGRAM'DA BU FOTOĞRAFI KULLANIRSANIZ HESABINIZ KAPATILIYOR!

Instagram'da profil fotoğrafları kullanıcıların zevkine göre değiştirilebiliyor

İNSTAGRAM'DA BU FOTOĞRAFI KULLANIRSANIZ HESABINIZ KAPATILIYOR!
27 Kasım 2020 - 18:43

İNSTAGRAM

Instagram'da profil fotoğrafları kullanıcıların zevkine göre değiştirilebiliyor. Ancak bir fotoğraf hariç. Fare görünümlü bir insan fotoğrafı Facebook ve Instagram gibi platformlarda kesinlikle yasak. Hatta bu fotoğrafı profiline yükleyenlerin hesapları direkt olarak kapatılıyor..

MERAK KONUSU OLDU

Birçok kişinin deneyerek test ettiği palyaço fotoğraf, hesapların anında kapanmasına neden oluyor. "Profil fotoğrafı yapılamayan Instagram fotoğrafı" olarak da nitelendirilen bu görselin özelliği merak konusu oldu.

ÖDÜL VERİLİYOR

Bazı platformların bu profil fotoğrafını belli bir süre boyunca kullanabilenlere iPhone ve benzeri ödüller verdiği iddia edildi. Instagram ise ilgili görseli kullanan kişileri "intihara teşvik etme" temalı bir yazı ile uyarıyor ya da hesabı kapatıyor.

HESAP KAPATTIRAN INSTAGRAM FOTOĞRAFI NEDİR?

Sosyal medyada yer alan görsel, bir palyaçoyu veya Mickey Mouse'u andırıyor. Bu habere inanmayan bazı kişiler, ödül verdiğini söyleyen platformların dediğini yaptı ve kötü sonuçlarla karşılaştı.

KENDİNE ZARAR VERME İDDİASI

Instagram, fotoğrafı profiline koyan kişilere, "Gönderin Topluluk Kurallarımıza Aykırı!" başlıklı bir mail iletti. Görsel incelendiğinde "Gönderi intihar veya kendine zarar verme nedeniyle kaldırıldı!" ibaresi görülüyor.

2 GÜN İÇİNDE AÇILIYOR

Yazılanların doğruluğunu test etmek isteyen bazı kullanıcılar, sahte hesaplarında denediğini ve bundan dolayı hesaplarının kapatıldığını söyledi. Yani Instagram'ın bu görsele karşı uyguladığı kural katı ve ikinci bir şans tanımıyor. Fotoğrafın mağduru olan kişilerin verdiği bilgiye göre, bu işleme itiraz eden kişilerin hesabı 2 gün içerisinde açılıyor.

FOTOĞRAFIN ASIL HİKAYESİ İSE BAMBAŞKA

Fotoğraf aslında bir maske tasarımcısı olan Samuel Canini tarafından çekilmiş. Hatta kendisinin bir Instagram hesabı bile var ve normal bir insan. Ancak fotoğraftaki tasarım kötü niyetli kişiler tarafından kullanıldığı için Instagram gibi sosyal medya platformlarında tamamen yasaklanmış.

Kaynak:Ahaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum